Nový dokumentární seriál nahlíží do zákulisí práce kybernetických profesionálů a etických hackerů
18.11.2021
Nový dokumentární seriál nahlíží do zákulisí práce kybernetických profesionálů a etických hackerů

Pohled pod pokličku kybernetických profesionálů, kteří odhalují pozadí mediálně známých hackerských útoků a vysvětlují, jakým hrozbám dnes a denně čelí firmy a různé organizace, nabízí nový dokumentární seriál z produkce Tomorrow Unlocked, producentské skupiny společnosti Kaspersky. První díl seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens uvedla společnost tento týden na globálním videoportálu YouTube.

Podle nedávno zveřejněné zprávy společnosti Kaspersky se kvůli stále složitějším firemním IT infrastrukturám prohlubuje globální trend posilování kybernetické bezpečnosti. Zároveň se ale kybernetické hrozby, jimž firmy čelí, stávají stále složitějšími, což vede k větším škodám. Tomu chce zabránit společnost Kaspersky tím, že prostřednictvím svého online video kanálu Tomorrow Unlocked vysvětluje pozadí globálních kybernetických incidentů a zejména jejich finančních dopadů na napadené firmy. Režisérem nového dokumentárního seriálu Hacker:HUNTER Behind the Screens je Nick Hampson, autor dokumentu In the Cold Dark Night nominovaného na cenu Emmy.

Každá z osmi epizod seriálu, prezentovaná předními světovými odborníky na kybernetiku, seznamuje diváky s hrozbami, jimž firmy a různé organizace čelí, a využívají k tomu scénáře a řešení z reálného světa. Pomáhají tak zajistit kybernetickou bezpečnost uživatelů i celých organizací. Animace dopodrobna vysvětlují každou hrozbu tak, aby ji pochopil i netechnicky zaměřený divák. Mezi hlavní experty, kteří v dokumentu hovoří, patří bezpečnostní týmy policie, univerzit, nemocnic, londýnského letiště Heathrow, společnosti Kaspersky a The Middle East Institute.

Hacker:HUNTER Behind the Screens je doplňkem k už existujícímu seriálu o kybernetickém zločinu hacker:HUNTER, který byl uveden v roce 2019 a získal řadu ocenění, včetně Webby Honoree 2021 a za Nejlepší krátký dokument na Los Angeles Movie Awards. Seriál se zabývá řadou témat, včetně hacknutí Zimních olympijských her v Jižní Koreji a mimořádného právního případu zaměřeného proti bezpečnostnímu analytikovi Marcusi Hutchinsovi.

Nový dokumentární seriál odstartoval 17. listopadu na kanálu Tomorrow Unlocked na videoportálu YouTube: https://www.youtube.com/tomorrowunlocked​

Plán jednotlivých epizod seriálu a jejich premiér:

17. listopadu 2021:
Epizoda 1 – Posviťte si na „temný“ web

Chris Spinks a David Malkin z Yorkshire and Humber Regional Crime Unit (Spojené království) diskutují o shromažďování důkazů a vyšetřování, které vedlo k stíhání občana Spojeného království za prodej osobních údajů, drog a zbraní na darkwebu.

Listopad/prosinec 2021:
Epizoda 2 – Cíl: dodavatelský řetězec

Eliza-May Austin, bezpečnostní konzultantka, vysvětluje, jak se menší dodavatelské firmy můžou stát terčem útoků na dodavatelský řetězec. Popisuje napadení z velmi nepravděpodobného vstupního bodu – nezabezpečeného klimatizačního systému.

Epizoda 3 – Internet věcí: když zařízení útočí

Chris Kubecka z The Middle East Institute, která působí jako etická hackerka, vysvětluje, jak můžou být zařízení u nás doma i v kanceláři záludná. Rozebírá případ, který řešila, kdy chytré lednice v kanceláři způsobily bezpečnostní poplach. 

Bude uvedeno od ledna 2022:

Pět dalších epizod s nemocnicí ve Fürthu (Bavorsko, Německo), Holloway University (Londýn, Velká Británie), londýnským letištěm Heathrow a dalšími institucemi se zaměří na kauzu Emotet a pokročilý malware, zabezpečení koncových bodů, narušení bezpečnosti a ověřování uživatelů, sociální inženýrství a hrozby při cestách do vesmíru. Další videoobsah a dokumenty týkající se počítačové kriminality a etického hackerství naleznete na webu www.TomorrowUnlocked.com.


​​