Súdánská hackerská skupina Anonymous napadla Německo a USA
26.04.2023
Súdánská hackerská skupina Anonymous napadla Německo a USA

Hackerská skupina Anonymous Sudan nedávno agresivně útočila na Izrael, v uplynulých hodinách se zaměřila také na Německo a USA.

"Skupina Anonymous Sudan, která má na Telegramu více než 41 000 členů, je aktivní od začátku roku a útočí především z politicky a nábožensky motivovaných důvodů. V uplynulém týdnu se také stala oficiálně součástí ruské skupiny Killnet, která aktivně útočí na nepřátele Ruska a mnoha jejím útokům čelily v minulosti i české organizace.

Anonymous Sudan v polovině dubna útočila, zejména pomocí DDoS, na webové stránky izraelských bank, pošt, vládních úřadů a elektrárenských společností. Dva menší útoky směřovaly také na kamery a chytré domy. Útoky souvisely s každoroční operací muslimských hackerů nazvanou OpIsrael.

Nyní hackeři ze skupiny Anonymous Sudan oznámili, že dalšími cíli jsou Německo a Spojené státy.

V Německu byly napadeny mimo jiné webové stránky zpravodajské služby BND a vyřazeny z provozu byly i stránky některých letišť. Důvodem útoku má být rasismus vůči muslimům.


Hackeři v těchto hodinách zároveň agresivně útočí na USA, opět především pomocí DDoS, terčem jsou zejména nemocnice a zdravotnická zařízení. Řada z nich skutečně hlásí problémy. Útoky mají být odvetou za americkou podporu Izraele a za zvažované vyslání vojenských sil do Súdánu.


Opakovaně upozorňujeme že hranice mezi státními, hacktivistickými a kyberzločineckými aktivitami se stále více stírají a organizace, bez ohledu na velikost a obor působení, musí používat pokročilá preventivní bezpečnostní řešení, protože útok může přijít z kterékoli strany," říká Daniel Šafář, Area Manager CEE regionu z kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.