Velká kryptoměnová loupež
30.03.2022
Velká kryptoměnová loupež

​​​ Blockchain projekt Ronin uvedl, že z jeho systému ukradli hackeři kryptoměny v hodnotě téměř 615 milionů dolarů. Jedná se tak o jednu z největších kryptoměnových loupeží historie. Více informaci najdete například zde:
https://www.reuters.com/technology/blockchain-company-ronin-hit-by-615-million-crypto-heist-2022-03-29/​


​Komentář společnosti Check Point Software Technologies:

"Vzhledem k přirozené anonymitě je blockchainová technologie atraktivním cílem pro kyberzločince. Riziko je relativně nízké, naopak zisky vysoké. Proto sledujeme, jak hackeři násobí svou snahu a zkouší zneužívat zranitelnosti v blockchainovém ekosystému.

Blockchain je ze své podstaty decentralizovaná technologie, proto je mimořádně obtížné zneužít základní funkce. Organizace ale nemohou polevit v ostražitosti. Tak velká síť jako Ronin, kterou využíval Sky Mavis, vývojář hry Axe Infinity, měla pouze devět validátorů, přičemž obvyklý je výrazně vyšší počet. Kompromitací pouhých pěti z nich se útočníkům podařilo provést jednu z největších kryptoměnových krádeží historie.

Validační uzly byly hacknuty ve středu 23. března, ale společnost Sky Mavis uvedla, že narušení zjistila až téměř o týden později, v úterý 29. března. Útočníci použili hacknuté soukromé klíče a částku přesahující 600 milionů dolarů převedli ve dvou transakcích," říká Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe z kyberbezpečnostní společnosti Check Point Software Technologies.